Спермограмма, прокомментируйте.

№ 13 596 Уролог 31.05.2014

Здравствуйте, мужу 26 лет. Не пьет вообще, не курит, занимается спортом три раза в неделю, рост 192см, вес 88 кг. Никаких жалоб на здоровье не имеет. Прокомментируйте, пожалуйста, спермограмму. Смутили показатели: 1) Разжижение спермы 60 минут (при норме до 60 минут) 2) Подвижность (а+в+с группы) 50.3% при норме выше 75%. 3) Морфология: 18% нормальных (при норме выше 15% по Крюгеру). Необходимо ли лечение? Или как улучшить показатели? Ведь мы ведем очень здоровый образ жизни. СПЕРМОГРАМА (42 пок) Кількість 4.0 мл Колір: - сірувато-білий, [жовто-сірий cірувато білий]; Прозорість: - мутна [мутна]; Запах: - квітів каштану [квітів каштану]; Час розрідження: хв протягом 60 хв від моменту одержання-рідка [через 60 хвилин після одержання матеріалу-рідка]; В`язкість 0.1 см –[до 2.0 см]; Реакція (рН) 7.6 – [7. 2-8. 0]; Кількість сперматозоїдів в 1 мл 44.5 млн –[ >=20 млн/мл]; Кількість сперматозоїдів в еякуляті 178.0 млн – [>=40 млн]; Рухливість (групи а+b+с) 50.3 % - [>=75%]; Швидка поступальна рухливість (група а) 26.1 % - [>=25% (лише а)]; Повільна поступальна рухливість (група b) 14.4 % - [>=50% (a+b)]; Непоступальна рухливість (група с) 9.8 % - [=<25%]; Нерухливих (група d) 49.7 % - [=<20%]; Концентрація рухливих сперматозоїдів 22.4 млн/мл; Конц сперматозоїдів зі швидкою поступальною рухливістю(група а) в 1мл 11.6 млн/мл – [>=5 млн/мл (лише а)]; Конц. Сперматозоїдів з повільною поступальною рухливістю(група b) в 1мл 6.4 млн/мл – [>=10 млн/мл (a+b)]; Концентрація функціональних сперматозоїдів в 1 мл 9.7 млн/мл – [>=3 млн/мл]; Середня швидкість 12 mic/sec – [>=5 mic/sec]; Індекс рухливості 132 – [>=80]; Кількість рухливих сперматозоїдів в еякуляті 89.6 млн; Кількість функціональних сперматозоїдів 38.8 млн – [>=6 млн]; Кільк. Сперматозоїдів в еякуляті з поступальною рухливістю (група а+b) 72.0 млн – [>=20 млн]; Живі 87 % - [>=75%]; Мертві 13 % - [=<25%]; З нормальною морфологією 18 % - [>=15% ( критерій Kruger)]; Дегенеративні форми 82 % - [=< 85%]; Патологія голівки 46 % - [=< 45 %]; Патологія шиї 26 % - [=<25 %]; Патологія хвоста 10 % - [=< 15%]; Агрегація сперматозоїдів: - негативний [негативний]; Аглютинація сперматозоїдів: - негативний [негативний]; Клітини сперматогенезу 0.5 % [0.5-2.0]; Еритроцити: - поодинокі в препараті; Лейкоцити 0-1 в полі зору – [поодинокі в полі зору]; Епітелій уретри: - поодинокий в препараті [поодинокі]; Епітелій передміхурової залози: - поодинокий в препараті [поодинокі в препараті]; Зерна ліпідів: - велика кількість [значно]; Сперматофаги: - не виявлено [не виявлено]; Кристали Бетхера: - не виявлено [не виявлено]; Шаруваті тільця: - не виявлено [не виявлено]; Слиз: - не виявлено.

Ольга Демидова, Киев

ОТВЕТИЛ: 01.06.2014 Софронов Эдуард Иванович Москва 0.0 Уролог-андролог-венеролог.

Написаны не все показатели анализа.